Turbosolárium

Share
V našem kosmetickém salonu můžete využít služeb

turbo vertikálního solária SunVision V Compact XL od firmy Alisun, které patří k nejmodernějším soláriím v současné době.
Detail Vertikální solárium umožňuje naprosto hygienický způsob opalování s rovnoměrným zhnědnutím po celém těle.

Při první návštěvě solária je zákaznici bezplatně nabídnut test k určení typu kůže, který přesně určí zákazníkovi opalovací dobu v našem soláriu.

Dále je při první návštěvě vystavena zákazníkovi slevová karta s možností desátého opalování zdarma.

Pro kvalitnější opalování nezapomeňte používat solární kosmetiku, která je v našem salonu v prodeji.
Vertikální turbo solárium
Minuta provozu turbo solária 15,- Kč
Každé 10. opalování ZDARMA
Doporučená doba opalování 4 - 10 minut.
... proč hlavně solárium v zimních měsících ?
Jak vzniká zimní deprese?
Ve tmě je vytvářen hormon Melatonin, který reguluje noční látkovou výměnu. V zimě při redukci světla je Melatoninový obraz zvýšen. Toto nežádané uvolňování Melatoninu může vést k vážným zdravotním poruchám. Může způsobit snížení produkce určité mozkové látky např. Dopaminu - tato látka hraje důležitou roli v nervovém systému, což podporuje zimní deprese  (SAD, saisonal-abhängige Depression sezónní - závislá deprese).
Světlo způsobuje zázraky.
Světlo tedy fotony je ze tří čtvrtin přijímáno naším zrakem. Jedna čtvrtina se dostane přes pokožku do mozku - nejvíce však přes obličej , ruce a kolenní jamky.

Nejdůležitější roli přitom hrají akupunkturní body, nervové dráhy a mícha. Také moderní solária nám poskytují světlo do tajemných tmavých částí našeho těla.

Sluneční studia s nejnovějšími technologiemi využívají světelného pramenu se stejnými biologickými účinky jako přírodní sluneční světlo.
Především se normalizuje tvorba vitamínu D v době nedostatku přírodního záření a u netrénovaných lidí se zvyšuje tělesná výkonnost.
Proto je pro každého druhého německého občana opálení známkou vitality a krásy, pro každého třetího motiv dovolené (Emnid, 1998).
Četnost ozařovacích dávek
1 ozáření na den
3 ozáření na týden
10 ozáření na měsíc
100 ozáření na rok
... proč se nebát solária ?
To je možná ten největší zázrak, který UV světlo v těle způsobuje:
aktivaci tzv. požíračů buněk v krvi. Tito fagocytové ze skupiny bílých krvinek ničí strůjce nemocí, jakými jsou viry, bakterie a jiní cizopasníci.
Již jednou nebo dvěmi lázněmi v soláriu týdně znatelně ulevíte imunitnímu systému. Současně se v pokožce vytváří tz. mediátory - substancí , které hrají důležitou roli při obraně proti infekcím. A tak zůstanou jinak dostačující vlastní tělesné obranné síly připraveny k obraně jiných rizik.

Skupina německých olympioniků zaznamenala pravidelným ozařováním v soláriích, po dobu příprav na letní olympijské hry v Sydney, zřetelná snížení infekční náchylnosti.

V jiných testovacích sériích příznivě ovlivnilo umělé UV-záření dokonce i chronické onemocnění oslabeného imunitního systému.
To ukazuje, že čím dříve nahradíme právě v zimních měsících přírodní slunce, tím lépe.
Co dnes víme o umělém slunci a zdraví ?
Věda zabývající se zdravím zaznamenává stálý vzrůst vědomostí. Vědci na celém světě hledají kompletní odpovědi na všechny otázky o světle a životě. Přibývající zájem se koncentruje také na umělé UV-záření v moderních soláriích, které je podobné přírodnímu záření a pro která se rozhodují milióny lidí. Připomínají to tradice, kterými byly v minulosti léčeny mnohá onemocnění - UV zářením.
Lékařská vyšetření potvrzují biopozitivní a v některých případech úžasné efekty umělého slunce. A tímto, společně s psychologickými faktory se vysvětluje trend k soláriím.

Známou klinikou v Berlíně ( Klinik Charité) byly na jaře 2000 zveřejněny výsledky studie prováděné na 50 mužských pacientech ve věku mezi 50 a 87 lety s koronárním srdečním onemocněním a s vysokým tlakem. Z toho bylo 32 osob po infarktu a 26 osob po bypass operaci.
Pacienti byli 12x ozařováni v soláriu s UV-zářením po dobu čtyř týdnů.
Poté byl lékaři zaregistrován přesvědčivý pokles podstatných srdečních rizikových faktorů:
snížení klidového a zátěžového krevního tlaku, hodnoty cholesterolu se vyrovnaly, množství infekčních nachlazení se snížilo na polovinu v porovnání s loňskem, zánětlivé stavy vnitřních stěn krevních cév byly zredukovány, při měření výkonu na kolo - ergometru docílili pacienti vyšších výkonů.
Při jinak lehkých sportovních trénincích byl předpoklad výrazného zlepšení krevní cirkulace také ve velmi citlivých cévách.
... celkové účinky ?
Ozáření celého těla má velmi pozitivní vliv na srdeční - krevní - systém. Většina zlepšení jsou i po šesti měsících stále prokazatelná.
Univerzitní klinika pro kardiovaskulární chirurgii v Berlíně.
Campus Charité Mitte. Universitätsklinikum für Kardiovaskuläre Chirurgie Berlin. Dozent Dr. sc. Med. Hans-Joachim Winterfeld (2000).
 
Další vědecké zprávy
Univerzitní klinika
oddělení přírodní léčby - členové vědecké rady Sonnenlicht - Systeme Universitätsklinikum Benjamin Franklin, Freie Universität Berlin, Abteilung für Naturheilkunde. Dr. med. Rolfdieter Krause, Professor Dr. med. Malte Bühring (beide Mitglieder des Wissenschaftsrats des Fördervereins Sonnenlicht-Systeme e.V.).
Při těžkém onemocnění ledvin ( pacienti při dialýze ) působí UV-záření proti nedostatku vitamínu D . Což nepodporuje pouze růst kostí.
Dlouhodobé výzkumy dokládají: vitamín D - účinné ozáření ultrafialovým světlem zlepšuje regulaci krevního oběhu, což je klinicky známo právě u pacientů se srdečním onemocněním. Můžeme tedy vycházet i z toho, že se jedná o ochranné účinky pacientů (ochrana před infarktem).

Přípravné místo olympioniků
odborný lékař pro sportovní a výkonnostní medicínu Olympiastützpunkt Rhein-Ruhr, Essen. Facharzt für Sport- und Leistungsmedizin Dr. Dietmar Alf (2000).
Ozařování v soláriích zmírňuje u špičkových sportovců náchylnost k infekcím v důležitých tréninkových fázích např. přípravy na Olympiády. Vyšetření prováděné u atletů ukazují vylepšené výkony: UV - záření působí přes krevní oběh jednoznačně biopoztivně. Posiluje tělesnou a duševní výkonnost a imunitní systém.

Rambam Medical Center Haifa ( Israel )
Frau Dr. Zofia IshShalom(2000)

UV-ozařováním pokožky se reguluje obsah kalcia a zpevňuje se hustota kostí. Umělé UV-záření může snížit riziko osteoporozi.

Poliklinika pro kožní onemocnění
Poliklinik für Hautkrankheiten, Charité Berlin. Professoren Dr. med Niels Sönnichsen, Dr. med. Hans Meffert (2000)
Solária pomáhají při kožních problémech. Například akné, které je nejrozšířenějším kožním onemocněním. 65 pacientů s akné z toho 50 mužů a 15 žen byli třikrát do týdne ozařovány UV-zářením. Výsledky po 20 ozářeních v soláriu byly výborné. Jednoduché komedony zmizely úplně.

Kožní klinika - fotodermatologové
Hautklinik der Ruhruniversität Bochum. Photodermatologe Dr. Gregor von Kobyletzki (2000). Ebenso: Hautklinik am Klinikum Stadt Hanau. Leitender Arzt Dr. Hans Michael Ockenfels (2000).
Umělé sluneční světlo se osvědčilo při léčbě četných kožních onemocnění. Například při neurodermitisu: každý desátý německý občan má dispozice k tomuto dědičnému, chronickému, silně svědícímu zánětu vrchní vrstvy pokožky. Před nedávnem se začal standardně tento zánět léčit pomocí ozařovací terapie UV-zářením a léčba kortikoidy je zcela zbytečná.

Klinika a poliklinika pro dermatologii a alergologii
Klinik und Poliklinik für Dermatologie und Allergologie am Biederstein. Technische Universität München. Prof. Dr. med Dieter Abeck (1999).
Ozařováním v soláriích se zřetelně zvyšuje obsah Urocaninsäure - kyseliny v pokožce. Touto kyselinou je tělo chráněno před vniknutím velmi silného UV- záření. V měsících únoru , březnu a dubnu bylo v Mnichově 12x ozářeno v soláriu přes sto studentů a studentek. Výsledky dokazují: ozařováním v soláriu dochází k tvorbě biochemické světelné ochrany.

Medicínské centrum universitní kliniky zabývající se děním ve spánku.
Schlafmedizinisches Zentrum der Universitätsklinik Regensburg. Privatdozent Psychologe Dr. Jürgen Zulley (2000).
Nejnovější vyšetření ukazují: světlo je možno přijímat také přes pokožku. Osobám, které se tomuto testu podrobily, byly zavázány oči a ozářena oblast kolenní jamky. O co více světla natankovaly, o to lepší byla jejich nálada. Z toho vyplívá, že solária působí pozitivně na naší mysl.

University of Sydney
Sydney. Professor Dr. V. E. Reeve (2000).

Sluněním v soláriu třikrát týdně se zvyšujícími dávkami se ve většině případů redukuje citlivost na UV- záření až na čtvrtinu a vytváří se také vlastní světelná ochrana - zesílení rohovité vrstvy pokožky. Tento objev dokazuje, že pokožka je tak chráněna nejen před silným vniknutím UV záření, ale i před viditelným světlem a infračerveným světlem.

Tyto vědecké podklady byly čerpány ze školících materiálů firmy Catapult, u který byly absolvovány semináře a složena závěrečná profesní zkouška.
 
 
 

Facebook

Provozní doba

Pondělí

8:00 - 20:00

Úterý

8:00 - 20:00

Středa

8:00 - 20:00

Čtvrtek

8:00 - 20:00

Pátek

8:00 - 18:00

Sobota

Zavřeno

Neděle

Zavřeno

 

Kontakt

 

Salon Vlaďka

 


Slavíkova 1608/15, 12000 Praha 2

 

 

 

200m od metra Jiřího z Poděbrad
(vchod z ulice Krkonošská)

 

 Telefon: 222 724 616, 723 535 104

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.